Dieta i odżywki przy ćwiczeniach siłowych

udowy masy mięśniowej na siłowni nie mogą być jedynie odżywki, co również możemy przeczytać w innych poradnikach i artykułach oraz na opakowaniach odżywek, ale zdrowa i bogata w białko dieta. Brak wprowadzenia odpowiedniej diety m

Dieta i odżywki przy ćwiczeniach siłowych Warto jest szukać oficjalnych dystrybutorów konkretnych odżywek. Umożliwia to zachować wysoką jakość produktu jego niską cenę. Dobrym przykładem jest .

Dieta to baza dla mięśni

Bazą dla budowy masy mięśniowej na siłowni nie mogą być jedynie odżywki, co również możemy przeczytać w innych poradnikach i artykułach oraz na opakowaniach odżywek, ale zdrowa i bogata w białko dieta. Brak wprowadzenia odpowiedniej diety może równać się z brakiem efektów lub znacznym ich zredukowaniem. Przy odpowiedniej diecie można nawet zrezygnować ze stałego przyjmowania białka w formie odżywek.

Warto zgłosić się do dietetyka o poradę dotyczącą żywienia, wiele klubów oferuje takie porady w cenie treningu personalnego. Taka dieta z pewnością pomoże uzyskać odpowiedni efekt, a nasza wątroba podziękuje nam za nie obciążanie jej dodatkowo odżywkami.


Przed po i w trakcie- nie zapominaj o tym!

Czas przyjmowania suplementów jest tak samo istotny jak same odżywki, które zażywamy. Jeżeli dany suplement należy przyjmować przed treningiem- tzw. przed treningówki- to właśnie wtedy należy go przyjąć. Nieprzestrzeganie tych czasów przyjmowania może poskutkować zmniejszyć ich dobroczynny wpływ na trening.

Zarówno przed, w trakcie jaki i po treningu jest mnóstwo rodzajów odżywek i każda ma inne działanie na organizm trenującego. Jednak jest jedna zasada, którą powinniśmy się kierować kupując odżywki: tańsze znaczy gorzej jakości, a pewnie nikomu nie trzeba mówić, że niższa jakość = gorszy efekt.


Przyswajalność i lekkostrawność

Można by pomyśleć, że jedyne parametry jakie mają znaczenie przy odżywkach dla sportowców to ilość białka i innych składników w procentowym składzie gotowej odżywki. Jednak innymi ważnymi parametrami, które aby mogły zostać zmierzone wymagają odpowiednich badań, są przyswajalność i lekkostrawność odżywki.

W sumie to dość logiczne, bo jeżeli odżywka ma 40 g białka na 50 g odżywki,a le je przyswajalność jest na poziomie 70% to równie dobrze możemy zastosować inną odżywkę z mniejszą zawartością białka, ale z większą przyswajalnością. TO samo tyczy się lekkostrawności, jeżeli na strawienie odżywki nasz organizm musi się mocno napracować, to również wchłanianie przebiegnie znaczeni dłużej,a co za tym idzie nie otrzymamy tyle składników odżywczych ile potrzebuje my na czas. Wiec nie tylko skład ma znaczenie i warto poczytać o danej odżywce.