myjnia samoobsługowa

ie samochody osobowe mogą czasami potrzebować ich dokładnego czyszczenia zwłaszcza wówczas, gdy wracają z dalszej podróży odbywanej podczas gorszej pogody. Oczywiście właściciele myjni samochodowych budują takie myjnie, aby można

 myjnia samoobsługowa

Czyszczenie małych samochodów w myjniach

Nie tylko właściciele dużych samochodów korzystają z myjni w momencie, gdy chcą poprawić ich wygląd. Również osoby posiadające niewielkie samochody osobowe mogą czasami potrzebować ich dokładnego czyszczenia zwłaszcza wówczas, gdy wracają z dalszej podróży odbywanej podczas gorszej pogody. Oczywiście właściciele myjni samochodowych budują takie myjnie, aby można było w nich spokojnie wyczyścić określonej wielkości samochody. Dlatego największe ciężarówki muszą być myte w myjniach przeznaczonych do czyszczenia tego rodzaju pojazdów. Podobnie jest w przypadku małych samochodów z uwagi na to, że wymagają one najczęściej specjalnego traktowania. Powinny być czyszczone nie tylko mechanicznie, ale również ręcznie.


Myjnia bezdotykowa ? rodzaj ręcznej myjni

Myjnia bezdotykowa ? rodzaj ręcznej myjni samochodowej. Zazwyczaj jest to myjnia samoobsługowa, gdzie klient parkuje swój pojazd na stanowisku do mycia, a następnie poprzez uiszczenie opłaty w pulpicie sterującym może zacząć mycie. Proces mycia rozpoczyna się od wyjęcia pistoletu z lancą ze stojaka lub uchwytu znajdującego się na stanowisku. Następnie klient wybiera program, którym chce myć auto. Najczęściej klient ma do dyspozycji 4 programy. Pierwszy to gorąca woda z detergentem myjącym, zazwyczaj mikroproszkiem lub pianą aktywną. Program drugi to spłukiwanie, jest to zimna woda z sieci. Trzeci program to wosk lub polimer, tu jak w programie pierwszym też występuje gorąca woda, ale z dodatkiem wosku. Czwartym programem jest zmiękczona i zdemineralizowna woda, która ma za zadanie finalnego opłukania pojazdu z pozostałości po poprzednich programach, oraz nie zostawieniu śladów na karoserii po wyschnięciu. Aby dobrze umyć auto klient powinien skorzystać ze wszystkich programów, jednak może się ograniczyć do pierwszego i czwartego. Taka myjnia zobligowana jest do tego by była wyposażona w separator, przez który przechodzą ścieki, zanim trafią do kanalizacji. Ma on za zadanie wyłapać substancje ropopochodne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Myjnia_bezdotykowa


Początki użytkowych urządzeń parowych to rok

Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu. Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo.

Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów. Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą