Nawadnianie kolorowych ogrodów

zić. Ogród należy traktować jak pomieszczenie w domu. Każdy ogród, duży i mały można urządzić na wiele wspaniałych sposobów. I tylko od wyobraźni i umiejętności urządzającego zależy jaki styl czy też fason obierze. Dobre zorganizo

Nawadnianie kolorowych ogrodów nawadnianie trawników

Zieleń zza okna

Posiadanie ogrodu to niewątpliwa zaleta każdej nieruchomości. Chyba każdy lubi być otoczony zielenią i naturą, nie każdy jednak potrafi taka przestrzeń dobrze urządzić. Ogród należy traktować jak pomieszczenie w domu. Każdy ogród, duży i mały można urządzić na wiele wspaniałych sposobów. I tylko od wyobraźni i umiejętności urządzającego zależy jaki styl czy też fason obierze. Dobre zorganizowane przestrzeni w ogrodzie może pomóc nam się zrelaksować po długim dniu w pracy i odpocząć przed kolejnymi wyzwaniami, które stawia życie.


Pochodzenia bonsai

Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł, Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. Pierwszy wiersz mówiący o bonsai pochodzi z połowy XIV w., jednak najwcześniejsze rysunki pochodzą ze skryptów z 1309 roku.

W przeszłości sztuką tą zajmowali się ludzie wysoko urodzeni ? arystokraci, osoby duchowne. Od XVII w. zajęli się nią zwykli ludzie.

Uzyskanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji, niekiedy kilku pokoleń ogrodników. Do uprawy wybiera się gatunki drzew i krzewów o zdrewniałych pędach. Najbardziej cenione są bonsai z drzew długowiecznych, jak dęby, sosny, cisy, świerki, jałowce. Najmniej natomiast ceni się krótko żyjące gatunki roślin, jak np. topola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonsai


Porządki jesienią

Sezon jesienny to ostatni gwizdek, aby jeszcze coś posadzić w naszym ogrodzie. Mogą to być tuje, krzewy i rośliny, które przetrwają zimę. Jesień to też czas porządków, nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Suche liście, igły, chwasty- wszystko to trzeba dokładnie wygrabić, ziemię można nawieźć naturalnym nawozem.

Warto też poprzycinać gałęzie i odrosty w naszych krzewach i wyciąć te drzewka, które już nam nie pasują, albo obumarły w czasie lata lub wiosną. Warto tez uzupełnić korę na skarpach i skalniakach oraz sprawdzić szczelność folii przy roślinach ozdobnych.