O taksówkach i transporcie osobowym i publicznym

ście są taksówkiTaksówki tak bardzo wpisały się w miejski krajobraz, że ciężko wyobrazić sobie Polskie czy jakiekolwiek inne miasto bez nich, jadących gdzieś w tle. Taksówki są wręcz niezbędnym elementem miejskiego ruchu i transpo

O taksówkach i transporcie osobowym i publicznym Ciężko powiedzieć kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , z tego powodu warto zapamiętać numer lub adres witryny na wszelki wypadek. O taksówkarzach i transporcie.

W każdym mieście są taksówki

Taksówki tak bardzo wpisały się w miejski krajobraz, że ciężko wyobrazić sobie Polskie czy jakiekolwiek inne miasto bez nich, jadących gdzieś w tle. Taksówki są wręcz niezbędnym elementem miejskiego ruchu i transportu osób- część podróżujących nie wyobraża sobie bez nich życia.

W większych miastach firmy taksówkarskie wprowadzają dodatkowe usługi oraz promocje mające zachęcić do stałego korzystania z ich usług. Do takich usług można zaliczyć np. dowóz jedzenia z restauracji, która dowozu nie oferuje, albo dowiezienie zakupów prosto pod nasze drzwi.


Wikipedia- taksówkarz

Taksówkarz ? osoba kierująca pojazdem samochodowym przeznaczonym do wykonania usługi przewozu osób lub mienia, nazywanej powszechnie taksówką.

Określenie to, a także ?taksa?, pochodzi od nazwiska Franza von Taxisa, który w 1490 roku był organizatorem przewozu cesarskiej (cesarz Maksymilian I Habsburg) poczty.

Wykonywanie tego zawodu jest regulowane przepisami, które określają następujące wymagania wobec kandydatów:

ukończenie szkolenia (kursu),
kwalifikacji zdrowotnych (ogólnych),
pozytywnych badań psychotechnicznych,
zdania egzaminu z zakresu ?wykonywania transportu drogowego taksówką?1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz


Kierowca zawodowy

Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kierowca