Prace na wysokościach ze zwyżką

towej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe

Prace na wysokościach ze zwyżką podnośniki wynajem Gliwice

Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik

Dwoma podstawowymi elementami konstrukcji żurawia jest kolumna i wysięgnik. Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest do obrotowej podstawy żurawia na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest cięgnik. Taką konstrukcję mają żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe, żurawie pływające oraz żurawie warsztatowe. Innym rozwiązaniem jest gdy kolumna przyjmuje postać wysokiej (zwykle kratownicowej) wieży. Na jej szczycie zamontowany jest wychylny wysięgnik z cięgnikiem na końcu, bądź stały, (poziomy) z ruchomym cięgnikiem. Takie rozwiązanie konstrukcyjne stosowane jest w żurawiach wieżowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)


Czy podnośniki koszowe to niszowa branża?

Można zacząć się zastanawiać kto w ogóle wynajmuje podnośniki koszowe? Jednak jak wstępnie mogłoby się wydawać wynajem podnośników to nie taka niszowa branża. Wiele osób, w tym również właścicieli domków jednorodzinnych mogą znaleźć się w potrzebie wykonania pewnych prac związanych z konserwacją dachu, montażem rynien bądź naprawą komina.

I są to tylko niektóre przykłady sytuacji, w których przyda się podnośnik koszowy, który jest znacznie bezpieczniejszy niż zastosowanie drabiny. Trudniej z niego spaść a kosz w wysięgniku jest dodatkowo zabezpieczony przed wypadnięciem. Wiele firm oferuje również wynajem podnośnika łącznie z operatorem co zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzanych prac


Żuraw (urządzenie dźwignicowe) - opis z Wikipedii

Żuraw (potocznie nazywany też dźwigiem) ? urządzenie dźwignicowe obsługujące przestrzeń ograniczoną stożkiem lub walcem, którego wysokość określa maksymalna wysokość podnoszenia żurawia, a promień podstawy ? wysięg. Żurawie dostępne są w różnych rozmiarach od niewielkich, ręcznie napędzanych jednostek posiadających zasięg i wysokość podnoszenia rzędu paru metrów, do olbrzymich o zasięgu ponad stu metrów w obu kierunkach. Zawsze łączy je kilka wspólnych cech.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)